Obsługa koła i naprawa opon pojazdów osobowych i dostawczych

Szkolenie z zakresu obsługi kół i naprawy opon pojazdów osobowych i dostawczych jest skierowane do wszystkich zajmujących się wymianą i naprawą opon. Omawiane zagadnienia wprowadzają w tajniki branży od samych podstaw, co nie oznacza, że wulkanizatorzy z długim stażem nie dowiedzą się czegoś nowego. Pięć godzin zajęć teoretycznych pozwolą na dogłębne zapoznanie się z techniczną stroną branży, a blisko trzygodzinne zajęcia praktyczne zapewniają utrwalenie zdobytej wiedzy. Jeżeli nadal nie jesteś przekonany to szczegółowe informacje o tematach szkoleń znajdują się poniżej.

Szczegóły szkolenia


Obsługa koła i naprawa opon pojazdów osobowych i dostawczych
Rozpoczęcie:
2019-05-24 08:30
Zakończenie:
2019-05-24 20:00
Koszt:
360,00 zł netto
Wolne miejsca:
0 z 12

Plan szkolenia


Do każdej grupy uczestników szkoleń podchodzimy indywidualnie, dlatego podane godziny rozpoczęcia poszczególnych zajęć mogą w trakcie szkolenia lekko ulec zmianie.

1. Powitanie oraz zapoznanie się z zasadami BHP
Planowane rozpoczęcie: 08:30

Powitanie oraz zapoznanie się z zasadami BHP Poznaj najważniejsze zasady z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w warsztacie i wulkanizacji. Dzięki temu szkoleniu poznasz najważniejsze zasady dotyczące bezpieczeństwa obowiązujące w warsztacie samochodowym oraz wulkanizacji. Przestrzeganie tych reguł to nie tylko konieczność jaką na Ciebie nakłada prawo, ale przede wszystkim komfort Twojej pracy oraz bezpieczeństwo! Te zasady warto znać - pracując przy serwisie ogumienia jesteś nieustannie narażony na kontakt z niebezpiecznymi substancjami oraz narzędziami czy urządzeniami mechanicznymi.

2. Budowa opony osobowej z uwzględnieniem podziału na strefy
Planowane rozpoczęcie: 09:00

Budowa opony osobowej z uwzględnieniem podziału na strefy Czym jest warstwa butylowa opony? Dlaczego w oponach montowane jest stalowe opasanie? Czy można naprawiać uszkodzony bok opony? Na te, oraz szereg innych pytań, poznasz odpowiedź podczas szkolenia z zakresu budowy i funkcji poszczególnych elementów opony. I nawet jeżeli wydaje Ci się, że doskonale wiesz jak naprawiać opony, to uczestnicząc w kursie dotyczącym struktury ogumienia zyskasz pełną wiedzę, która przyda Ci się przy codziennej pracy w wulkanizacji.

3. Podstawowe akty prawne obowiązujące pracowników serwisu
Planowane rozpoczęcie: 09:30

Podstawowe akty prawne obowiązujące pracowników serwisu Poznaj najważniejsze regulacje prawne dotyczące Twojej pracy! Nieznajomość prawa szkodzi – nie tylko przy okazji okresowej kontroli z Urzędu Pracy, ale także na co dzień. W prosty i przystępny sposób zapoznasz się z najważniejszymi regulacjami prawnymi w zakresie wykonywania Twojego zawodu oraz prowadzenia działalności związanej z serwisowaniem ogumienia.

4. Weryfikacja opon przeznaczonych do naprawy
Planowane rozpoczęcie: 10:00

Weryfikacja opon przeznaczonych do naprawy Naderwana guma? Przedziurawiony bok opony? A może zniekształcony bieżnik? Podczas szkolenia teoretycznego pokażemy Ci różne sposoby klasyfikacji uszkodzeń ogumienia. Poznaj najważniejsze rodzaje uszkodzeń ogumienia i naprawiaj je jeszcze skuteczniej - to wiedza, która naprawdę się przydaje w codziennej pracy!

5. Przerwa kawowa
Planowane rozpoczęcie: 11:00

Przerwa kawowa Zapraszamy na chwilę przerwy i relaks przy filiżance aromatycznej kawy.

6. Zasady obsługi maszyn do montażu i demontażu
Planowane rozpoczęcie: 11:15

Zasady obsługi maszyn do montażu i demontażu Jak działa montażownica? Jak poprawnie odpiekać oponę? Na czym polega montaż opony na felgę oraz jak nie porysować obręczy podczas zdejmowania opony? Weź udział w naszym szkoleniu i dowiedz się, jak poprawnie montować i demontować opony! Pokażemy Ci, jak obsługiwać montażownicę, dzięki czemu Twoja praca przy montażu/demontażu opon będzie zawsze szybka i sprawna!

7. Od czego zależy dobre wyważanie kół / zasady pracy wyważarek
Planowane rozpoczęcie: 11:45

Od czego zależy dobre wyważanie kół / zasady pracy wyważarek Zastanawiasz się jak poprawnie nakleić lub nabić ciężarek? A może nie wiesz na czym polega wyważanie kół? Pokażemy Ci jak obsługiwać wyważarki do kół – dzięki naszemu krótkiemu szkoleniu nauczysz się wyważać koła bez konieczności jakichkolwiek poprawek. Zapisz się na nasz kurs i zapomnij o reklamacjach klientów z powodu „bijących” kół!

8. Pokaz naprawy uszkodzeń pogwoździowych
Planowane rozpoczęcie: 12:15

Pokaz naprawy uszkodzeń pogwoździowych Uszkodzenia „pogwoździowe” to jedne z najczęściej występujących uszkodzeń ogumienia w ogóle – warto zatem wiedzieć, jak z nimi postępować! Pokażemy Ci, jak szybko i skutecznie naprawić oponę uszkodzoną w wyniku przebicia gwoździem. Przekonaj się, że nawet uszkodzone ogumienie może być jak nowe – o ile zostanie poprawnie naprawione!

9. Przerwa obiadowa
Planowane rozpoczęcie: 13:00

Przerwa obiadowa Gdy jesteś głodny, wiedza przychodzi znacznie gorzej, dlatego zapraszamy na pyszny obiad przygotowany specjalnie dla Ciebie przez firmę cateringową!

10. Prezentacja firmy
Planowane rozpoczęcie: 13:45

Prezentacja firmy Zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą – w naszym sklepie stacjonarnym znajdziesz całe mnóstwo elementów niezbędnych do pracy w wulkanizacji

11. Pokaz naprawy uszkodzeń w strefie boku, czoła, barku
Planowane rozpoczęcie: 14:15

Pokaz naprawy uszkodzeń w strefie boku, czoła, barku Czy można naprawić uszkodzenie opony w strefie bocznej? Jak naprawia się uszkodzone czoło opony? Na czym polega naprawa barku opony? Dowiesz się tego podczas naszych szkoleń – od teraz, naprawa ogumienia w każdej strefie nie będzie miała przed Tobą żadnych tajemnic!

12. Prawidłowy montaż opony w prasie wulkanizacyjnej
Planowane rozpoczęcie: 15:15

Prawidłowy montaż opony w prasie wulkanizacyjnej Zastanawiasz się jak poprawnie zamontować oponę w prasie wulkanizacyjnej? Przyjdź na nasze szkolenie i dowiedz się więcej! Pokażemy Ci na czym polega obsługa prasy wulkanizacyjnej.

13. Parametry wulkanizacji i co to jest wulkanizacja
Planowane rozpoczęcie: 15:30

Parametry wulkanizacji i co to jest wulkanizacja Co byś odpowiedział na tak zadane pytanie? Tak tak, wiemy, że wulkanizacja to miejsce, w którym można naprawić lub wymienić opony. Ale warto również wiedzieć o tym, że wulkanizacja jest procesem, który pozwala na sklejenie różnych rodzajów gumy ze sobą - to właśnie proces wulkanizacji pozwala na skuteczne naprawy uszkodzeń w oponach. W trakcie szkolenia dowiesz się jak skutecznie wykonać tego rodzaju naprawy!

14. Przerwa kawowa
Planowane rozpoczęcie: 16:00

Przerwa kawowa Kilka chwil relaksu przy filiżance aromatycznej kawy.

15. Ćwiczenia praktyczne uczestników
Planowane rozpoczęcie: 16:15

Ćwiczenia praktyczne uczestników Spróbuj swoich sił przy naprawie uszkodzonej opony! Sprawdzisz nabyte umiejętności w praktyce, a pod okiem doświadczonego trenera dowiesz, jak jeszcze skuteczniej i szybciej wykonywać naprawy uszkodzonego ogumienia.

16. Podsumowanie oraz wręczenie certyfikatów
Planowane rozpoczęcie: 19:00

Podsumowanie oraz wręczenie certyfikatów Każde z naszych szkoleń zakończone jest wręczeniem certyfikatów – to dokumenty uznawane przez Urzędy Pracy, jako pełnoprawne potwierdzenia nabycia umiejętności w zakresie obsługi i naprawy koła.

17. A PO SZKOLENIU...
Planowane rozpoczęcie: 20:00

A PO SZKOLENIU... Po zakończonym szkoleniu ugościmy Was w eleganckich wnętrzach Dworku Jabłonna (zaledwie 1400 metrów od Centrum Szkoleniowego PHU Szczepan). Świetna atmosfera, przepyszne jedzenie oraz tradycyjne polskie napitki bez ograniczeń. I brak kierowcy na ten wieczór to nie wymówka! Z przyjemnością pomożemy Ci w zakwaterowaniu na miejscu, w Dworku Jabłonna lub innym hotelu w okolicy. Prosimy Cię tylko o wcześniejszą informację!

Jeżeli nie odpowiada Ci termin tego szkolenia

Zobacz inne

Czekamy na Ciebie:


Jabłonna Majątek 12, 23-114 Jabłonna k / Lublina
Odwiedź nas w dni robocze w godzinach:
8:00 - 17:00

Napisz do nas