Obsługa koła i naprawa opon pojazdów osobowych i dostawczych


Do każdej grupy uczestników szkoleń podchodzimy indywidualnie, dlatego podane godziny rozpoczęcia poszczególnych zajęć mogą w trakcie szkolenia lekko ulec zmianie.

1. Powitanie oraz zapoznanie się z zasadami BHP
Planowane rozpoczęcie:
Podamy wkrótce |

Powitanie oraz zapoznanie się z zasadami BHP Poznaj najważniejsze zasady z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w warsztacie i wulkanizacji. Dzięki temu szkoleniu poznasz najważniejsze zasady dotyczące bezpieczeństwa obowiązujące w warsztacie samochodowym oraz wulkanizacji. Przestrzeganie tych reguł to nie tylko konieczność jaką na Ciebie nakłada prawo, ale przede wszystkim komfort Twojej pracy oraz bezpieczeństwo! Te zasady warto znać - pracując przy serwisie ogumienia jesteś nieustannie narażony na kontakt z niebezpiecznymi substancjami oraz narzędziami czy urządzeniami mechanicznymi.

2. Budowa opony osobowej z uwzględnieniem podziału na strefy
Planowane rozpoczęcie:
Podamy wkrótce |

Budowa opony osobowej z uwzględnieniem podziału na strefy Czym jest warstwa butylowa opony? Dlaczego w oponach montowane jest stalowe opasanie? Czy można naprawiać uszkodzony bok opony? Na te, oraz szereg innych pytań, poznasz odpowiedź podczas szkolenia z zakresu budowy i funkcji poszczególnych elementów opony. I nawet jeżeli wydaje Ci się, że doskonale wiesz jak naprawiać opony, to uczestnicząc w kursie dotyczącym struktury ogumienia zyskasz pełną wiedzę, która przyda Ci się przy codziennej pracy w wulkanizacji.

3. Podstawowe akty prawne obowiązujące pracowników serwisu
Planowane rozpoczęcie:
Podamy wkrótce |

Podstawowe akty prawne obowiązujące pracowników serwisu Poznaj najważniejsze regulacje prawne dotyczące Twojej pracy! Nieznajomość prawa szkodzi – nie tylko przy okazji okresowej kontroli z Urzędu Pracy, ale także na co dzień. W prosty i przystępny sposób zapoznasz się z najważniejszymi regulacjami prawnymi w zakresie wykonywania Twojego zawodu oraz prowadzenia działalności związanej z serwisowaniem ogumienia.

4. Weryfikacja opon przeznaczonych do naprawy
Planowane rozpoczęcie:
Podamy wkrótce |

Weryfikacja opon przeznaczonych do naprawy Naderwana guma? Przedziurawiony bok opony? A może zniekształcony bieżnik? Podczas szkolenia teoretycznego pokażemy Ci różne sposoby klasyfikacji uszkodzeń ogumienia. Poznaj najważniejsze rodzaje uszkodzeń ogumienia i naprawiaj je jeszcze skuteczniej - to wiedza, która naprawdę się przydaje w codziennej pracy!

5. Przerwa kawowa
Planowane rozpoczęcie:
Podamy wkrótce |

Przerwa kawowa Zapraszamy na chwilę przerwy i relaks przy filiżance aromatycznej kawy.

6. Zasady obsługi maszyn do montażu i demontażu
Planowane rozpoczęcie:
Podamy wkrótce |

Zasady obsługi maszyn do montażu i demontażu Jak działa montażownica? Jak poprawnie odpiekać oponę? Na czym polega montaż opony na felgę oraz jak nie porysować obręczy podczas zdejmowania opony? Weź udział w naszym szkoleniu i dowiedz się, jak poprawnie montować i demontować opony! Pokażemy Ci, jak obsługiwać montażownicę, dzięki czemu Twoja praca przy montażu/demontażu opon będzie zawsze szybka i sprawna!

7. Od czego zależy dobre wyważanie kół / zasady pracy wyważarek
Planowane rozpoczęcie:
Podamy wkrótce |

Od czego zależy dobre wyważanie kół / zasady pracy wyważarek Zastanawiasz się jak poprawnie nakleić lub nabić ciężarek? A może nie wiesz na czym polega wyważanie kół? Pokażemy Ci jak obsługiwać wyważarki do kół – dzięki naszemu krótkiemu szkoleniu nauczysz się wyważać koła bez konieczności jakichkolwiek poprawek. Zapisz się na nasz kurs i zapomnij o reklamacjach klientów z powodu „bijących” kół!

8. Pokaz naprawy uszkodzeń pogwoździowych
Planowane rozpoczęcie:
Podamy wkrótce |

Pokaz naprawy uszkodzeń pogwoździowych Uszkodzenia „pogwoździowe” to jedne z najczęściej występujących uszkodzeń ogumienia w ogóle – warto zatem wiedzieć, jak z nimi postępować! Pokażemy Ci, jak szybko i skutecznie naprawić oponę uszkodzoną w wyniku przebicia gwoździem. Przekonaj się, że nawet uszkodzone ogumienie może być jak nowe – o ile zostanie poprawnie naprawione!

9. Przerwa obiadowa
Planowane rozpoczęcie:
Podamy wkrótce |

Przerwa obiadowa Gdy jesteś głodny, wiedza przychodzi znacznie gorzej, dlatego zapraszamy na pyszny obiad przygotowany specjalnie dla Ciebie przez firmę cateringową!

10. Prezentacja firmy
Planowane rozpoczęcie:
Podamy wkrótce |

Prezentacja firmy Zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą – w naszym sklepie stacjonarnym znajdziesz całe mnóstwo elementów niezbędnych do pracy w wulkanizacji

11. Pokaz naprawy uszkodzeń w strefie boku, czoła, barku
Planowane rozpoczęcie:
Podamy wkrótce |

Pokaz naprawy uszkodzeń w strefie boku, czoła, barku Czy można naprawić uszkodzenie opony w strefie bocznej? Jak naprawia się uszkodzone czoło opony? Na czym polega naprawa barku opony? Dowiesz się tego podczas naszych szkoleń – od teraz, naprawa ogumienia w każdej strefie nie będzie miała przed Tobą żadnych tajemnic!

12. Prawidłowy montaż opony w prasie wulkanizacyjnej
Planowane rozpoczęcie:
Podamy wkrótce |

Prawidłowy montaż opony w prasie wulkanizacyjnej Zastanawiasz się jak poprawnie zamontować oponę w prasie wulkanizacyjnej? Przyjdź na nasze szkolenie i dowiedz się więcej! Pokażemy Ci na czym polega obsługa prasy wulkanizacyjnej.

13. Parametry wulkanizacji i co to jest wulkanizacja
Planowane rozpoczęcie:
Podamy wkrótce |

Parametry wulkanizacji i co to jest wulkanizacja Co byś odpowiedział na tak zadane pytanie? Tak tak, wiemy, że wulkanizacja to miejsce, w którym można naprawić lub wymienić opony. Ale warto również wiedzieć o tym, że wulkanizacja jest procesem, który pozwala na sklejenie różnych rodzajów gumy ze sobą - to właśnie proces wulkanizacji pozwala na skuteczne naprawy uszkodzeń w oponach. W trakcie szkolenia dowiesz się jak skutecznie wykonać tego rodzaju naprawy!

14. Przerwa kawowa
Planowane rozpoczęcie:
Podamy wkrótce |

Przerwa kawowa Kilka chwil relaksu przy filiżance aromatycznej kawy.

15. Ćwiczenia praktyczne uczestników
Planowane rozpoczęcie:
Podamy wkrótce |

Ćwiczenia praktyczne uczestników Spróbuj swoich sił przy naprawie uszkodzonej opony! Sprawdzisz nabyte umiejętności w praktyce, a pod okiem doświadczonego trenera dowiesz, jak jeszcze skuteczniej i szybciej wykonywać naprawy uszkodzonego ogumienia.

16. Podsumowanie oraz wręczenie certyfikatów
Planowane rozpoczęcie:
Podamy wkrótce |

Podsumowanie oraz wręczenie certyfikatów Każde z naszych szkoleń zakończone jest wręczeniem certyfikatów – to dokumenty uznawane przez Urzędy Pracy, jako pełnoprawne potwierdzenia nabycia umiejętności w zakresie obsługi i naprawy koła.

Czekamy na Ciebie:


Jabłonna Majątek 12, 23-114 Jabłonna k / Lublina
Odwiedź nas w dni robocze w godzinach:
8:00 - 17:00

Napisz do nas